Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web
aktualizované: 13.06.2013 14:11:02 

Koniky

O žriebätkách a aj s kobilami

No takže žriebätká od narodenia sa držia pri mame alebo za ňou chodia keď sa zľaknú alebo potrebujú mlieko ale častejšie chodí kobyla za žriebätkom no to teda bolo v Bleskovom prípade on si zaerdžal a Berka prišla v tedy to bolo strašne zlaté ale teras zase Frančeska chodí za Nutelkou proste kobyli sa boja o svoje žriebätká.

A o žriebätká sa treba starať a cvičiť už od narodenia.Po narodení není hneď povinné cvičiť žriebätko ale aspoň raz za deň by bolo dobré aby ste žriebätko hladkali (po celom tele-to bolo v knihe).No je to zložité a tiež musíte mať veľa pochopenia pre žriebätká a taktiež trpezlivosť.A časom si musia odviknúť na mamu v tom zmysle že nebudú na ňu stále tak veľa naviazaný ale bolo by určite lepšie keby boli menej na ňu naviazaný. A žriebätká by sa mali cvičiť od narodenia lebo potom sa s nimi pri cvičení bude ľahšie pracovať. 

 

Žriebätká sa po narodení boja keď sa pri nich beží.Preto ak ich chcete chytiť alebo dať do stajne rozhodne za nimi nebežte lebo oni budú utekať pred vami lebo sa vás budú báť.Ak ste aj pri nich tak nerobte rýchle a prudké pohyby lebo tých sa žriebätká boja.

Tuto kobyla ovoniava a čistí svoje žriebätko.

Žriebätko po narodení chodí za matkou.

Žriebätko je hravé a skúša nové veci,ktoré sú preň neznáme. 

Ak chcete vedieť niečo viac tak napíšte do diskusie a to sa týka aj tochto ale aj ostatných tém.

TOPlist